- Ampio,
- Grenton,
- Nexwell.
Oferujemy prace na wszystkich etapach realizacji:
- Projekty instalacji elektrycznych, wytyczne dla architektów i elektryków,
- Wykonanie okablowania,
- Wdrożenie – dostawa i uruchomienie urządzeń,
- Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Czym jest dom inteligentny i dlaczego warto w niego zainwestować?
Dom inteligentny to dom, w którym wszystkie zainstalowane w nim systemy zintegrowane są w jeden spójny układ. Inwestycja w taki system, to przede wszystkim krok ku codziennej wygodzie i poczuciu komfortu. Pozwól pojedynczym systemom twojego domu współdziałać ze sobą. Drobne udogodnienia codziennego rytmu życia po połączeniu ze sobą przekładają się w skali tygodnia/miesiąca/roku na wymierną oszczędność czasu i przede wszystkim podniesienie komfortu życia. Zintegrowanie ze sobą wszystkich systemów pozwala także zarządzać nimi z jednego interfejsu, dzięki czemu staje się to bardziej przyjazne dla użytkownika.
Na komfort składa się także poczucie bezpieczeństwa. Zintegrowanie alarmu z oświetleniem czy instalacją elektryczną spowoduje, że Twój dom skuteczniej zareaguje na niechciane sytuacje.
Instalacja systemu domu inteligentnego obniża także koszty codziennej eksploatacji. Bądź pewien, że Twój domu zużywa tylko tyle energii, ile jest niezbędne w danej chwili.
Typowe rozwiązania w systemach domów inteligentnych to integracja ze sobą instalacji:
- oświetlenia,
- alarmowej,
- ogrzewania / wentylacji
- rolet okiennych, markiz, żaluzji
- bram wjazdowych, drzwi garażowych,
- elektrozamków
- domofonu / wideofonu,
- siłowników okien dachowych
- nawadniania ogródka,
- odmrażania podjazdu, rynien,
- kamer,
- multimediów,
- i innych… ograniczeniem jest tylko wyobraźnia 🙂
Instalacja systemu domu inteligentnego nie musi w cale pochłaniać budżetu. Wykonanie podstawowych integracji można zrealizować za kwotę 20-30 tys. zł dla powierzchni 200m2.
Inwestycja może być wdrażana stopniowo. System można zaprojektować pod kątem późniejszej rozbudowy. Warto jest na etapie budowy przygotować pod tym kątem okablowanie. Gdy to konieczne, możliwa jest również rozbudowa lub wdrożenie z wykorzystaniem technologii bezprzewodowych.
Zachęcamy do kontaktu zarówno inwestorów jak i architektów oraz wykonawców.